Návštěva soudního jednání v Olomouci

Ve čtvrtek 13. 10. 2016 se žáci druhého ročníku oboru Opravář zemědělských strojů zúčastnili soudního projednávání neobvyklého případu výroby drog, kterým se zabýval olomoucký krajský soud. Před soudem stanul laboratorní technik Ondřej Kysilka, který podle obžaloby loni v srpnu vyrobil v laboratoři olomoucké chemicko-farmaceutické společnosti Farmak půldruhého kilogramu drog. Žáci se tak měli možnost dozvědět, jaké postupy se uplatňují při soudním jednání v praxi, v čem spočívá role státního zástupce a obhájce, jakým způsobem probíhá dokazování, především výslechy svědků. Nicméně jako největší přínos této akce vidím v tom, že se žáci mohli seznámit s reálným příkladem toho, jak to může dopadnout s člověkem, který důsledně neřeší své problémy, popřípadě je začne řešit užíváním drog.

Lucie Chudá

soud