Za kulturou do Prahy

Každoroční kulturně-vzdělávací exkurze do Prahy se uskutečnila ve dnech 24. – 26. 11. 2016, jíž se zúčastnili studenti čtvrtých ročníků (SPŠ a SOU Uničov) maturitních oborů, a to strojírenství, stavebnictví a obchodní akademie. Bohatému programu přálo i počasí, takže předem avizovanému plánu nestálo nic v cestě.

Krom divadelního představení (Fidlovačka: Familie), měli studenti možnost navštívit i Národní galerii se skvosty moderního umění.

Samotná poznávací část exkurze byla věnována české historii a místům, která k ní neodmyslitelně patří, např. Vyšehrad, jenž byl zhlédnut v den příjezdu. Druhý den se studenti seznámili s Novým a Starým Městem pražským, Malou Stranou a Hradčany. Před odjezdem někteří ještě provětrali své peněženky na Václavském náměstí a pak již následovala cesta domů.