Naši opět úspěšní obráběči

Dne 22. března 2018 se žáci 3. ročníku oboru Obráběč kovů zúčastnili krajského kola soutěže odborných dovedností žáků Olomouckého kraje KOVO JUNIOR České ručičky 2018. Vyhlašovatelem této soutěže v odborných dovednostech je cech KOVO ČR. Soutěže se zúčastnilo celkem šest škol z Olomouckého kraje (SPŠ a SOU Uničov, SŠT Přerov, SPŠ Hranice, SŠŽTS Šumperk, SOŠ a SOU Jeseník a domácí SŠTZ Mohelnice). Naši školu výborně reprezentovali 2 žáci - Martin Durman skončil v soutěži na slušném 7. místě a Pavel Hartl získal 1. místo a možnost reprezentovat školu i v celostátním kole.

 

 

Celostátní klání mladých obráběčů se konalo ve dnech 18. – 20. 4. 2018 na VOŠ a SPŠ ve Žďáru nad Sázavou a zápolilo zde celkem 19 žáků z 16 škol, z 10 krajů České republiky. Pavel Hartl i tady úspěšně reprezentovat naši školu a obsadil krásné 4. místo. Celková úspěšnost soutěžících v rámci soutěže byla velmi vysoká, mladí obráběči prokázali velmi dobrou úroveň praktických dovedností nejen při obrábění, ale také při měření a zpracování měřicích protokolů.
Žákům děkuji za výbornou reprezentaci školy a přeji mnoho zdaru při složení závěrečné zkoušky.

 Učitel odborného výcviku Libor Hanyáš