Jaký krásný život žijeme

Každoročně studenti naší školy navštěvují pietní místo  - koncentrační tábor v Osvětimi, což jsme letos uskutečnili 3. 4. 2018. Autobus s žáky 2. ročníků vyjel brzy ráno a všichni odjížděli s dobrou náladou.
Po příjezdu na místo žáci navštívili koncentrační pracovní tábor v Osvětimi, prošli si místa, kde se odehrávala nejhrůznější zvěrstva v dějinách lidstva, a poté se přesunuli do vyhlazovacího tábora v Březince. Po celou dobu sledovali pozorně výklad průvodkyně a snažili se vžít do kruté doby, o níž jim bylo vyprávěno.
Při zpáteční cestě  žáci shlédli nádherné královské město Krakov a mířili k domovu.
Jsem přesvědčená o tom, že by tato místa měli navštívit všichni studenti středních škol, neboť informace získané v Osvětimi jim pomohou pochopit historické souvislosti a mohou být i pomůckou k dalšímu studiu a maturitní zkoušce.
Mgr. Bohumila Eilewa Sovová