Poděkování občanům - Květinkový den 2019

V měsíci květnu žáci SPŠ A SOU Uničov uspořádali sbírku pro Ligu proti rakovině, která je v povědomí našich občanů pevně zakotvená, jelikož ji pořádáme každý rok od jejího vzniku, letos to byl již 23. ročník.

Chci poděkovat všem občanům, kteří přispěli koupí kytičky měsíčku lékařského a podpořili tak nejen další výzkum rakoviny, ale i onkologická centra. Podařilo se nám společně vybrat částku 51.300,- Kč, což je nejvyšší finanční obnos za celá léta podpory Ligy proti rakovině, kterým naše město přispělo (v loňském roce to bylo 50.231,- Kč). Je nutno podotknout, že velká část občanů přispěla vyšší částkou, než je 20 ,- Kč, neboť studenti měli k dispozici kytičky za pouhých 44.000,- Kč. Obrovský dík patří nejen všem, kteří darovali určitou finanční částku, ale také studentům třídy 3. C a 3. MS, jež vám měsíček lékařský nabízeli a oslovili vás s žádostí o příspěvek. Rovněž chci poděkovat zaměstnancům pošty, kteří všechny peníze přepočítali a odeslali na účet Ligy proti rakovině.

Věřím, že i v příštím roce si příznivci této akce opět zakoupí prodávané předměty a potěší tak především sami sebe, že přispěli na jednu z nejdůležitějších věcí v našich životech.

Mgr. Bohumila Eilewa Sovová