Návštěva Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Žáci maturitních ročníků technických oborů Mechanik seřizovač a Strojírenství navštívili na podzim Mezinárodní strojírenský veletrh 2019 (MSV) v Brně. Tento veletrh patří mezi nejvýznamnější ve střední Evropě a žáci se tu setkali se všemi oblastmi strojírenského průmyslu – obrábění, svařování, tváření, atd.

Brno1 Brno2

Hlavním tématem letošního MSV byl Průmysl 4.0 a digitální továrna – digitalizace výroby. Zároveň s MSV probíhal také veletrh Transportu, Logistiky a veletrh ENVITECH. Základním tématem veletrhu ENVITECH bylo nakládání s materiálními zdroji.
Kromě vystavovatelů se mohli seznámit i s odbornými vysokými školami, ty zde případným zájemcům nabízely a prezentovaly svoji činnost a možnost uplatnění na trhu práce.
Nejvíce na veletrhu naše žáky zaujal 6-osý robot KUKA Coaster, který sloužil jako adrenalinová atrakce.

Brno3 Brno4