Pořad Agentury Pohodáři

Dne 8. 11. 2012 se žáci naší školy měli možnost zúčastnit audiovizuálního pořadu Agentury Pohodáři „Dálný východ… po stopách ussurijského tygra, žluté rasy a československých legionářů“ v MKZ Uničov. Autoři Martin Dufek a Vratislav Kratochvíl ve více než hodinovém představení studentům přiblížili Dálný východ, který byl do počátků 20. stol. autonomní oblastí původních sibiřských národů- Číňanů, Korejců a Japonců. V dnešní metropoli Dálného východu – Chabarovsku - žije řada českých a slovenských hokejistů, kteří hrají v Kontinentální hokejové lize za klub Amur Chabarovsk a jejich zážitky a zkušenosti rozhodně stály za to. V rámci pořadu studenti zažili pravoslavné vánoční svátky, vydali se do minulosti za kartografem, přírodovědcem, dobrodruhem a spisovatelem Vladimírem Arseňjevem, který se stal i hlavním hrdinou velkofilmu Dersu Uzula japonského režiséra Akiry Kurusawy. Poté se společně s autorem vypravili za největší šelmou světa, ussurijským tygrem, což byla cesta třeskutými mrazy od čínských hranic, přes pohoří Sichote Aliň až po Japonské moře. Dalším bodem pořadu bylo představení přístavu Vladivostok, kde se odehrávala anabáze československých legionářů, kteří až sem dorazili v 1. sv. válce.

Jako již tradičně se i tento pořad setkal s dobrou odezvou ze strany studentů a už dnes se můžeme těšit na další program Agentury Pohodáři.

.