Praha 2012

Každoroční kulturně-vzdělávací exkurze do Prahy se uskutečnila ve dnech 22. –  24. 11. 2012, jíž se zúčastnili studenti čtvrtých ročníků (SPŠ a SOU Uničov) maturitních oborů, a to strojírenství, stavebnictví a obchodní akademie. Bohatému programu přálo i počasí, takže předem avizovanému plánu nestálo nic vtom, aby nedošlo k jeho nenaplnění.

Krom divadelních představení v některém z pražských divadel (Fidlovačka: Techtle mechtle; Divadlo na Vinohradech: Apartmá v hotelu Plaza), jež byly na programu po oba večery, měli studenti možnost navštívit i hokejové utkání ruské KHL mezi HC Lvem Praha a Lokomotivem Jaroslavl, mimo jiné odehraném ve vysokém tempu, s konečným výsledkem 7 : 3 pro Lev.

Samotna poznávacíčást exkurze byla věnována české historii a místům, která k ní neodmyslitelně patří, ať už se jednalo o žižkovský památník nebo Vyšehrad, kde se odehrály události minuléči nedávné, jež byla zhlédnuta v den příjezdu. Druhý den se studenti seznámili s Novým a Starým Městem pražským, Malou Stranou a Hradčany. Před odjezdem někteří provětrali své peněženky na Václavském náměstí a pak již následovala cesta domů.

.