Studenti SPŠ a SOU vyrazili do Vídně

Je již tradicí, že se studenti oboru Obchodní akademie ze SPŠ a SOU v Uničově  každoročně v adventním období vydávají do Vídně. V tomto školním roce se tato oblíbená akce uskutečnila ve středu 5. prosince 2012.
Letošní novinkou byla zastávka v Brně. Do moravské metropole to nemáme z Uničova daleko, přesto byla pro většinu účastníků exkurze, která zahrnovala poznávací prohlídku centra města a jeho okolí, zajímavým zážitkem. Výprava si pod vedením zkušené a „vševědoucí“ průvodkyně PhDr. Zdeňky Dohnalové pěšky prošla náměstí Svobody a Zelný trh a také si prohlédla Starou radnici, která se nachází mezi nimi. Naši turisté si museli rovněž projít brněnská obchodní centra – Galerii Vaňkovku a Masarykovu ulici. Studenti a doprovázející učitelé si během celé prohlídky vyslechli zajímavosti jak o místech, kterými procházeli, tak o budovách, jež si prohlíželi.
Poté, co většina členů výpravy utratila značnou část svého kapesného ve výše zmíněných obchodních částech města, vydali se vstříc dalšímu velkoměstu, hlavnímu městu Rakouska.
Do Vídně dorazili kolem druhé hodiny odpoledne a opustili ji až ve večerních hodinách. Během této doby si výletníci prohlédli historické skvosty města, např. Svatoštěpánský dóm, jednu z nejvýznamnějších rakouských gotických památek, budovu Státní opery, parlamentu, radnice a další pamětihodnosti. Zážitky z prohlídky historických unikátů byly korunovány návštěvou vánočních trhů, kde se studenti i učitelé zbavili posledních financí a jako správní ekonomové je výhodně „investovali“. Kromě dojmů, suvenýrů či dárků si všichni odváželi domů také nenapodobitelnou předvánoční atmosféru.
Unavení, ale správně vánočně naladěni, vyrazili zpět na Moravu. Dobrou náladu na zpáteční cestě nikomu nezkazil ani fakt, že druhý den studenty a učitele čekalo vyučování a také náročná organizace soutěže pro základní školy v psaní na klávesnici. Ze zajímavé exkurze si každý něco odvezl a mnozí z nich si tuto událost příští rok určitě nenechají ujít!

.