Rita

Milí čtenáři,

ráda bych vás informovala o naší adoptované Ritě z Keni, které budeme začátkem března platit už 3. rokem studium, školní pomůcky a školní uniformu. V letošním roce jsme se rozhodli jí zaplatit i očkování a lékařskou péči. Na platbě se podílejí jak pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci, tak i žáci naší školy.

Školní rok je v Keni rozložen na trimestry, mezi nimiž mají děti měsíční prázdniny a v tomto období vždy dostáváme od Rity dopis, kopii vysvědčení, obrázek a fotky. Ráda bych se s vámi o vše podělila, proto tyto materiály přikládám.

Mgr. Bohumila Eilewa Sovová

Milí přátelé,

jsme vděční za Vaši odpověď, hlavně Rita, která je nadmíru šťastná, že Vás může pozdravit. Doufáme, že jste v pořádku, my se máme také dobře a jsme rádi, že Vám můžeme napsat tento dopis.

Jaké je to u Vás doma ve Vaší zemi? Jaké je tam u Vás počasí a klima? Chci Vás informovat, že u nás v Keni je dost chladno a prší. Momentálně sklízíme obilí, a přestože úroda není bohatá, děkujeme Pánu i za to málo. Lidé mají hodně práce na zahradách.

Ritě se ve škole daří. Ve srovnání s výsledky všech minulých semestrů se zlepšuje a doufáme, že všechno včas zvládne. Zdravotně je na tom také dobře, je zdravá a pěkná. Ráda si dává zaplést vlasy a vypadá tak moc hezky. Rodiče se snaží, aby vypadala čistě a pěkně, když chodí do školy. Současně jsou moc rádi, že se tak snažíte pomoct Ritě zvýšit životní úroveň a jim to také pomáhá. Nedávno dostala soubor her, aktovku a novou školní uniformu. Moc Vám za to děkujeme, jako i za poplatky na toto pololetí a další školní vybavení. Kéž Vás za to Bůh odmění.

Rita pořád své rodiče zahrnuje spoustou otázek o Vás. Chtěla by se s Vámi setkat a osobně Vám poděkovat. Pokusili byste se, prosím, navštívit naši zemi? Budete velice vítáni na naší škole „Island of Hope“ (Ostrov naděje), kde se učí Vaše dítě a kamarádka.

Posíláme všem srdečné pozdravy.
Vaše Tepe (kamarádka Ritiny matky).

.