Lyžařský kurz 2018/19

Ve dnech 16. 2. – 22. 2. 2019 se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky 2. A 3. ročníku. Kurzu se zúčastnilo 50 žáků (dívek a hochů) z maturitních i učebních oborů. Letošní lyžařský kurz nás provázelo nádherné slunečné počasí. V noci klesaly teploty pod bod mrazu, ovšem přes den svítilo sluníčko. Všechny cíle lyžařského kurzu se nám povedly splnit beze zbytku. Žáci se naučili a zdokonalili ve sjezdovém lyžování, nebo v jízdě na snowboardu, zájemci si užili běžecké lyžování. Kromě krátkých přednášek, možnosti zahrát si stolní tenis, vrcholem společenského dění byl maškarní ples, který jsme letos uskutečnili přímo na sjezdovce.
Lyžařského kurzu se zúčastnil kolektiv skvělých studentů se zájmem o lyžování a snowboarding.

Mgr. Jozef Srňan

LK2019a

1. kolo středoškolské futsalové ligy - 2018/19

Dne 1. 11. 2018 se konalo 1. kolo středoškolské futsalové ligy. Pořadatelem bylo Slovanské gymnázium Olomouc. Turnaje se zúčastnila družstva tří škol a průběh turnaje byl následovný:

Slovanské gymnázium – Střední zdravotnická škola (13 : 2)
SPŠ a SOU Uničov - Střední zdravotnická škola (10 : 0)
Slovanské gymnázium - SPŠ a SOU Uničov (4 : 7)

Do 2. kola postoupila z 1. místa SPŠ a SOU Uničov, z 2. místa Slovanské gymnázium Olomouc.

Mgr. Jozef Srňan

IMG 20181101 092223 2

Sportovně turistický kurz 2018

Ve dnech 10. – 14. 9. 2018 se zúčastnili žáci 3. ročníku (třídy 3.A, B, 3.C) maturitních oborů a žáci 3. ročníku (3.O) učebního oboru sportovně turistického kurzu. Základnu jsme měli ve Starém Městě pod Sněžníkem. 56 účastníků kurzu absolvovalo vydatné turistické výšlapy na Paprsek, do Branné, Návrší a především na Kralický Sněžník. Naučili se pracovat s mapou a s buzolou, a teoretické poznatky si vyzkoušeli a procvičili v praxi. Skupina zdatných chlapců a dívek absolvovala cestu z Uničova do Starého Města a zpět jízdou na kole. Počasí jsme tentokrát zažili po celou dobu kurzu krásné slunečné, pouze na cestě domů pršelo. Jelikož se sešla skupina zdatných studentek a studentů z různých tříd, kurz byl vyhodnocen jako úspěšný a prospěšný pro další vztah mladých lidí k turistice, k pobytu v přírodě a ke sportu.

Mgr. Jozef Srňan

Lyžařský kurz 2017/18

Ve dnech 24. 2. – 2. 3. 2018 se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky 2. ročníku. Kurzu se zúčastnilo 41 žáků (dívek i hochů) z maturitních oborů. Letošní lyžařský kurz nás provázelo hodně náročné počasí. Velké mrazy ( až –15 stupňů) a velmi silný vítr ztěžovali plnění úkolů. Odměnou pro všechny účastníky bylo nádherné počasí ve čtvrtek, poslední den výcviku, kdy jsme už jen pilovali techniku. Přesto všechno se nám povedlo v plné míře splnit cíle lyžařského kurzu. Žáci se zdokonalili ve sjezdovém lyžování, nebo v jízdě na snowboardu, zájemci si užili běžeckého lyžování. Kromě krátkých přednášek, možnosti zahrát si stolní tenis, vrcholem společenského dění byl povedený, veselý maškarní ples.

Lyžařského kurzu se zúčastnil kolektiv skvělých studentů se zájmem o lyžování a snowboarding.

Mgr. Jozef Srňan

Středoškolská futsalová liga finále divize „F“ Ostrava

Dne 7. února 2018 se uskutečnilo finále Severní Moravy v Ostravě. Do finále postoupili pouze vítězové předchozího, tj. 3. kola. Utkání se odehrála ve sportovní hale VŠ banské. Z důvodu chřipkové epidemie se nedostavilo družstvo Gymnázia Čajkovského Olomouc a rovněž družstvo naší školy přijelo ve značně oslabeném počtu. Celkového počtu 13 nominovaných hráčů se nedostavilo 5 hráčů základní sestavy. Turnaj měl opět velmi vysokou sportovní úroveň, a i když oslabeni, i naší žáci přispěli ke zdárnému průběhu. Do dalších bojů postoupila SOŠPO Prostějov.
Výsledky a reprezentanti naší školy jsou zřejmé z tabulky turnaje a z fotografie družstva.