Sportovně turistický kurz 2016

Ve dnech 12. – 16. 9. 2016 se zúčastnili žáci 3. ročníku (třídy 3.A, B, 3.C) maturitních oborů a žáci 3. ročníku (3.S, 3.O) učebních oborů sportovně turistického kurzu. Základnu jsme měli ve Starém Městě pod Sněžníkem. 30 účastníků kurzu absolvovalo vydatné turistické výšlapy na Paprsek, Návrší a především na Kralický Sněžník. Naučili se pracovat s mapou a s buzolou, a teoretické poznatky si vyzkoušeli a procvičili v praxi. Skupina zdatných chlapců absolvovala cestu z Uničova do Starého Města a zpět jízdou na kole. Počasí jsme tentokrát zažili po celou dobu kurzu krásné slunečné. Jelikož se sešla skupina zdatných studentek a studentů z různých tříd, kurz byl vyhodnocen jako velmi úspěšný a prospěšný pro další vztah mladých lidí k turistice, k pobytu v přírodě a ke sportu.

Mgr. Petr Veselý

Sportovně turistický kurz 2015

Staré Město pod Sněžníkem   7. – 11. 9. 2015.

Sportovně turistický kurz 2013

Ve dnech 9. – 13. 9. 2013 se zúčastnili žáci 3. ročníku (3.A, 3.B, 3.C, 3.MS) maturitních oborů sportovně turistického kurzu. Základnu jsme měli ve Starém Městě pod Sněžníkem. 49 účastníku kurzu absolvovalo vydatné turistické výšlapy na Paprsek, Návrší a především na Kralický Sněžník. Žáci se naučili pracovat s mapou a s buzolou, teoretické poznatky si vyzkoušeli a procvičili v praxi. Skupina zdatných chlapců a dívek absolvovala cestu z Uničova  do Starého Města a zpět jízdou na kole.
Počasí jsme zažili jak krásné slunečné, tak i pochmurné a deštivé. Jelikož se sešla skupina zdatných studentů z různých tříd, kurz byl vyhodnocen jako velmi úspěšný a prospěšný pro další kladný vztah mladých lidí k turistice, k pobytu v přírodě a ke sportu.

Sportovně turistický kurz 2012

Ve dnech 10. - 14. září 2012 se zúčastnili žáci 3. ročníku (třídy 3.A, 3.B, 3.C) maturitních oborů turisticko-sportovního kurzu. Základnu jsme měli ve Starém Městě pod Sněžníkem. 60 účastníků kurzu absolvovalo vydatné turistické výšlapy na Paprsek, Návrší a především na Kralický Sněžník. Naučili se pracovat s mapou a s buzolou, a teoretické poznatky si vyzkoušeli a procvičili v praxi. Skupina zdatných chlapců i dívek absolvovala cestu z Uničova do Starého Města a zpět jízdou na kole. Počasí jsme zažili jak krásné slunečné, tak i pochmurné a deštivé. Jelikož se však sešla skupina bezvadných studentů, kurz byl vyhodnocen jako velmi úspěšný a prospěšný pro další kladný vztah mladých lidí k turistice a ke sportu obecně.

 

 

.