Domov mládeže

Charakteristika 
Domov mládeže SPŠ a SOU Uničov je součástí školního areálu a nachází se v Litovelské ulici, nedaleko od historického centra města - náměstí T.G.Masaryka Kapacita ubytování je 72 lůžek ve 20 pokojích, které jsou umístěny ve třech podlaží. V domově mládeže jsou ubytováni chlapci a dívky SPŠ a SOU, gymnázia a SOŠ. 
V každém patře budovy jsou k dispozici dvě sociální zařízení se sprchami o dostatečné kapacitě. V přízemí jsou dvě společenské místnosti s televizory,videem a satelitem. Také se zde nachází kuchyňka, vybavena mikrovlnnou troubou,vařičem, rychlovarnou konvicí a dalším příslušenstvím, kde si studenti mohou připravit rychlé občerstvení. Pro studijní účely slouží prostorná studovna s rýsovacími prkny a dva počítače se stálým připojením k internetu. Ke sportovnímu vyžití mohou ubytovaní studenti využívat hernu se stolním tenisem, hřiště pro odbíjenou nebo tenis a fotbalové hřiště které se nacházejí za domovem mládeže. V areálu školy a domova mládeže s nachází školní tělocvična se dvěma sály, posilovnou a cvičnou horolezeckou stěnou, kterou studenti mohou využívat v odpoledních i večerních hodinách. Ve volném čase se mohou studenti aktivně zapojit do pestrého programu kulturních a sportovních akcí, které nabízí škola, domov mládeže a v neposlední řadě město Uničov. Jsou to například sportovní kroužky a akce pořádané školou, cykloturistický kroužek, kroužek kondičního posilování, výtvarný kroužek a další akce o které projeví žáci zájem. Ve spolupráci ze školou žáci navštěvují divadelní a kulturní představení v Olomouci, v Praze a výstavy zaměřené na techniku v Brně a nebo i v jiných evropských městech Město Uničov nabízí možnost účastnit se kulturních a sportovních akcí, návštěvu krytého plaveckého bazénu,v létě koupaliště, dále pak kina a pořádá kurzy tance a společenského chování pro začátečníky i pokročilé. Další zájmovou a kulturní činnost mohou studenti rozvíjet v domě dětí a mládeže nebo v základní umělecké škole.

Cena ubytování pro studenty: Studentům ubytovaným na domově mládeže se ke stravnému automaticky připočítává platba za ubytování - 1000 Kč/měsícStravování
Stravování ubytovaných studentů je zajištěno ve školní jídelně, která se nachází v areálu školy a domova mládeže. Celodenní strava, kterou jsou studenti povinni odebrat se skládá ze snídaně, svačiny, oběda a večeře. Na oběd je možný výběr ze dvou druhů jídla a šesti druhů vitamínových nápojů. Výběr chodu a odhlášení stravy lze provádět osobně, pomocí terminálu (v jídelně), telefonicky nebo přes internet.
Cena celodenní stravy: 93
V průběhu přestávek je také možno využít pro svačinky a občerstvení bufetu umístěného ve škole.
Další informace o stravování, objednání a odhlášení stravy:  tel. : 585 087 533

.