FacebookInstagramBakalářiJídelníčekPosta

Hledat

Login

Login
SPŠ a SOU Uničov

Domů Šipka Nabídka oborůŠipkaObchodní akademie

Obchodní akademie

Obchodní akademie 63-41-M/02

Dosažené vzdělání: střední vzdělání s maturitní zkouškou
Způsob ukončení a certifikace: maturitní zkouška, maturitní vysvědčení
Délka studia: 4 roky
Forma studia: denní studium

Zaměření: Zahraniční obchod a mediální komunikace

Absolvent se uplatní ve  firmě se zahraniční účastí - získá vědomosti o podnikání, obchodování, ekonomice a řízení firem, účetnictví, celnictví a daních v zahraničním obchodu, orientuje se v základech mezinárodního práva a v úkolech zastupitelských úřadů v zahraničí. Bude připraven pro práci v médiích na pozici tiskového mluvčího.

Profilové předměty: účetnictví, ekonomika, písemná a elektronická komunikace, marketing, management, ekonomika zahraničního obchodu, mediální komunikace, cizojazyčná korespondence, třetí jazyk – italština.

Zaměření: Bankovnictví

Absolvent se uplatní v bankách a pojišťovnách, směnárnách, cestovním ruchu, ve firmách, státní a veřejné správě, ale i v ostatních ekonomických sférách na všech úrovních. Po získání praxe v oboru je připraven k soukromému podnikání.

Profilové předměty: účetnictví, bankovnictví, ekonomika, písemná a elektronická komunikace, marketing, management, daňový seminář, třetí jazyk – italština.

Profilující předměty:
Ekonomika, účetnictví, písemná a elektronická komunikace, marketing, bankovnictví, daňový seminář, ekonomická cvičení, obchodní korespondence. Výuka daňové evidence a účetnictví probíhá na počítačích v programech STEREO a ÚČTO. Písemná a elektronická komunikace probíhá na počítačích prostřednictvím programu ZAV (ovládnutí klávesnice desetiprstovou hmatovou metodou). Obchodní korespondence se vyučuje také v anglickém a německém jazyce. Ve třetím i čtvrtém ročníku studenti absolvují praxi v moderně zařízené fiktivní firmě. Jsou připravováni pro výkon obchodně-podnikatelských funkcí ve výrobních podnicích, v tuzemském i mezinárodním obchodě, v peněžnictví, cestovním ruchu a dalších službách, ve státní a veřejné správě. Absolventi najdou uplatnění v marketingové činnosti v tuzemsku i zahraničí. Ve třetím ročníku je možné získat státní zkoušku z psaní na klávesnici a certifikát ECDL, který dokládá znalost práce na počítačích a je uznáván v EU.

 

obchodakademie.xls

Přihláška ke studiu

StáhnoutStáhnout

svp_oba_bankovnictvi.pdf

ŠVP OBA Bankovnictví

StáhnoutStáhnout

svp-oba_zahranicni_obchod.pdf

ŠVP OBA Zahraniční obchod

StáhnoutStáhnout