FacebookInstagramBakalářiJídelníčekPosta

Hledat

Login

Login
SPŠ a SOU Uničov

Domů Šipka Domov mládeže

Domov mládeže

Charakteristika 

Domov mládeže je součástí budovy školy SPŠ a SOU na Moravském náměstí. Kapacita ubytování je 45 lůžek ve 20 pokojích, které jsou umístěny ve dvou patrech. V domově mládeže jsou ubytováni chlapci a dívky SPŠ a SOU Uničov, Gymnázia Uničov a SOŠ Uničov.

V každém patře je k dispozici sociální zařízení a koupelna se sprchami v dostatečné kapacitě. V prvním patře se nachází kuchyňka vybavená mikrovlnnou troubou, vařičem, ledničkou, rychlovarnou konvicí a kuchyňskou linkou plnou nejrůznějšího nádobí, kde si ubytovaní mohou připravit rychlé občerstvení. Zde probíhají i předvánoční volnočasové aktivity, např. pečení vánočních perníčků, jejich zdobení a pečení cukroví. Pro studijní účely slouží na každém patře společenská místnost, která je vybavena i televizí se satelitem pro volný čas. Bezdrátové připojení internetu pokrývá všechny místnosti na DM. Ke sportovnímu vyžití mohou ubytovaní žáci během odpoledních a večerních hodin využívat stolní tenis, tělocvičnu a venkovní hřiště.

 

Ve volném čase se mohou žáci aktivně zapojit do pestrého programu kulturních a sportovních akcí, které nabízí škola, domov mládeže, a v neposlední řadě také město Uničov. V těsné blízkosti domova mládeže se nachází kino, zimní stadion, supermarket a autobusové nádraží. Celé město a jeho okolí je propojeno cyklostezkami, žáci mohou vyjíždět na kolečkových bruslích, kole, jít si zaběhat nebo se jen projít. Dále město nabízí možnost návštěvy krytého bazénu v zimě a koupaliště v létě, pořádá kurzy tance a společenského chování pro začátečníky i pokročilé. Další zájmovou a kulturní činnost mohou žáci rozvíjet v domě dětí a mládeže nebo v základní umělecké škole.

Cena ubytování pro žáky

Žákům ubytovaným na domově mládeže se ke stravnému automaticky připočítává platba za ubytování – 1 200 Kč/měsíc.

Stravování

Stravování ubytovaných žáků je zajištěno ve školní jídelně, která se nachází v budově školy SPŠ a SOU na Školní ulici. Celodenní strava, kterou jsou žáci povinni odebírat, se skládá ze snídaně a svačiny ve formě bufetu, oběda a teplé i studené večeře. U oběda je možný výběr ze dvou chodů. Výběr chodu, přihlašování a odhlašování stravy lze provádět osobně, on-line, pomocí terminálu (v jídelně) nebo telefonicky. Strava se odečítá k 15. dni předchozího měsíce.

Cena celodenní stravy: 127,– Kč

Další informace o stravování, objednání a odhlášení stravy:  tel. : 585 087 533

obr_193_0001.jpg
obr_193_0002.jpg
obr_193_0003.jpg
obr_193_0004.jpg
obr_193_0005.jpg
obr_193_0006.jpg
obr_193_0007.jpg
obr_193_0008.jpg
obr_193_0009.jpg
obr_193_0010.jpg